Słowacka Tatralandia

slovakian tatralandiaSłowacja- nasz południowy sąsiad staje coraz częściej punktem wielu podróży naszych rodaków. Wiele do zaoferowania ma stolica kraju, Bratysława, która jest zarówno największym miastem w tym rejonie. Jednak Słowacja ma coś cenniejszego. Tereny jakie tu występują to w większości pasma górskie, dlatego kraj ten pada częstym wyborem zapalonych narciarzy czy turystów preferujących aktywniejszy wypoczynek.

Mieszkańcy południowych krańców Polski mają niedaleką drogę do przebycia by znaleźć się już na słowackiej stronie, dlatego nie muszą szukać biletów lotniczych. I dobrze, bo na próżno szukać połączeń z południowej Polski. Kiedy jednak znajdziemy się już na miejscu z pewnością nie będziemy żałować.

Co zatem zaoferuje nam ten górzysty kraj?

Przede wszystkim główną atrakcją przeznaczoną dla całej rodziny jest Park Tatralandia. Jest to największy całoroczny park wodny w całej Europie. Park składa się z dwóch części, letniej, czyli odkrytej w słoneczne i upalne dni, oraz zimowej, czyli zadaszonej i ocieplanej. Sercem Tatralandii są wody termalne, których temperatura sięga nawet 60,7 stopnia. Woda ta wypełnia specjalnie przygotowane baseny, a jej skład chemiczny działa leczniczo na nasze zdrowie. Jednodniowy wypad jest zdecydowanie odradzany, aby poczuć klimat tego miejsca trzeba zostać przynajmniej na kilka dni. Wymieńmy, więc kolejne atrakcje jakie możemy zagwarantować naszym dzieciom (oraz sobie) podczas wizyty w Tatralandii. Pierwszy kompleks to „Wyspa Piratów” w jego skład wchodzą: kryty tropikalny wellness (baseny, hydromasaże, gejzery), basen dziecięcy (zjeżdżalnie, wodospady, gry wodne), a także ogródek palmowy z widokiem na przepiękne Tatry. W całym parku, latem czynnych jest około 28 rur i zjeżdżalni, tylko nieliczni decydują się jednak spróbować każdej. Basenów natomiast łącznie jest 14.

Ile to kosztuje?

W zależności od naszych potrzeb i preferencji mamy kilka rodzajów wejściówek: (wstęp całodzienny, wstępy rodzinne, dopłaty Vital Pakiet oraz AQUAPASS). Kwoty jakie przyjdzie nam zapłacić układają się następująco: za wstęp całodzienny-dzieci poniżej 18 roku życia (lub poniżej 140cm wzrostu) 9 euro, dzieci powyżej 140cm, studenci, emeryci- 16 euro, dorośli – 19 euro a pakiet rodzinny kosztuje 45 euro. Wstęp do sauny to dopłata 9 euro. Inaczej wyglądają ceny z Vital pakiet i AQUAPASS, wszystko można sprawdzić jednak na oficjalnej stronie Tatralandii.

slovakian tatralandiaHotel w parku

Jeśli nie chcemy opuszczać parku nawet na chwilę, możemy zatrzymać się w tamtejszym hotelu. Hotel Holiday Resort Tatralandia gwarantuje nam noclegi w tak zwanych tematycznych wioskach. Cały kompleks liczy 155 bungalowów i apartamentów, oddalonych zaledwie kilka metrów od basenów z wodą termalną. Każdy z budynków przez nas wynajmowanych posiada pokój gościnny, telewizor, małą kuchnię, toaletę, prysznic oraz taras widokowy. Dodatkowo w cenie zakwaterowania można wypożyczyć dostępny na miejscu sprzęt sportowy, skorzystać z dostępnych boisk a nawet udać się do specjalnego kina 5D.

Leave a comment

Your comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X