Rodzinne zimowisko

Górna AdygaW regionie Trydent-Górna Adyga w północnych Włoszech znajduje się znany region narciarsko-snowboardowy Val di Fiemme, czyli Dolina Płomieni. Otacza ją grupa gór dolomitowych Pale di San Martino i Latemar, łańcuch gór Lagorsi i grzbiet górski Corno Nero.

Jest to szczególnie ulubiony region przez całe rodziny. Specjalnie dla nich Val di Fiemme uruchomił hotele rodzinne, gwarantujące dzieciom dobrą zabawę, a ich rodzicom możliwość relaksu. Region wyszedł tym samym na przeciw rodzicom, którzy mogąc pozostawić swoje pociechy pod opieką doświadczonych opiekunów, sami w tym czasie mogą uprawiać ulubione zimowe sporty. Gwarancją prawdziwego relaksu i udanego wypoczynku jest dla nich sprawowana w hotelach opieka. Dostęp do całego pakietu codziennych zajęć i gier na świeżym powietrzu daje Non Solo Sci Card.

Pod kątem najmłodszych każdy tutejszy hotel wprowadziły ważne w ciągu dnia pory żywieniowe oraz umeblowanie i zaopatrzenie. Dysponują m.in. podgrzewaczami do żywności, dziecięcymi łóżeczkami, brodzikami, kolorowankami oraz krytymi i odkrytymi placami zabaw.

Przebrani za zabawne maskotki profesjonalni instruktorzy prowadzą w Val di Fiemme 3 dziecięce szkółki narciarskie. Z myślą o najmłodszych pośród magicznych wręcz krajobrazów Dolomitów znajdują się też dwa snowparki oraz dziewięć parków rozrywki, w których dzieci mogą poszaleć na sankach, dmuchanych kolorowych pierścieniach różnych kształtów. Nie lada atrakcją jest Kolejka Alpejska, zaskakująca różnego rodzaju zjazdami, podjazdami i niespodziewanymi ostrymi zakrętami oraz pętlami.

W regionie Val di Fiemme znajduje się pięć dużych ośrodków narciarskich: Cermis, Ski Center Latemar, Bellamonte-Alpe Lusia, Passo Rolle i Passo Lavazé-Oclini. Oferują one ponad 150 km tras przeznaczonych dla uprawiających narciarstwo biegowe oraz ponad 110 km tras narciarskich na wszystkich poziomach trudności. Natomiast Park Krajobrazowy Paneveggio kusi spacerami po pozostawionych w lesie śladach jeleni, sarn, albo lisów.

W cenę pobytu najczęściej wliczony jest sześciodniowy karnet, trzy pobyty na różnego rodzaju imprezach lokalnych związanych z tutejszą kulturą, darmowe wejścia na lodowisko, bilard, jedna nocna jazda, 10 proc. zniżki na wypożyczenie sprzętu i 20% proc. rabatu na naukę jazdy na nartach lub snowboardzie.

W regionie Val di Fiemme dwa razy odbyły się już mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, a w 2013 roku odbędą się trzecie. W związku z tym można tu spotkać gwiazdy całego świata tej dyscypliny sportowej.

Górna Adyga

A na koniec polecam: Humor

Leave a comment

Your comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X