Nowości w polskich liniach lotniczych

Wpis gościnny Piotra Kowalewskiego z bloga polaczenialotnicze.net

Lot w ramach restrukturyzacji wprowadza wiele zmian. Ostatnio zaskoczył klientów obniżką cen za drugi bagaż. Promocja obejmuje turystów, którzy posiadają bilety lotnicze do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Chin. Od 14 marca będzie można skorzystać z tej oferty. Lot oferuje także pokaźną pulę biletów lotniczych po całym kontynencie. Można uznać to za promocję roku. Obniżki dotyczą także lotów do krajów azjatyckich. Promocja obejmuje także święta i weekendy.

linie lotnicze lot

Prywatyzacja Lotu

Od dłuższego czasu słychać na rynku lotniczym o prywatyzacji polskich linii lotniczych. Już w zeszłym roku były Lotem zainteresowane tureckie linie lotnicze. Jednak sytuacja na rynku nie była zbyt stabilna. Wielu przewoźników przeżywało spory kryzys. Dlatego wstrzymano się z tak poważnym przedsięwzięciem. Jak potwierdził nowy prezes tej linii lotniczej, Lot jeszcze w tym roku zostanie sprywatyzowany. Przed tym jednak musi przejść dość rozległy proces restrukturyzacji. Niestety w ramach zmian, nie obejdzie się bez zwolnień grupowych. Lot zmienia także swoją siatkę połączeń. Nastawia się na kontynent azjatycki. Do tej pory oferował przeloty krajowe a także sporo europejskich. Oczywiście nadal będzie latał po naszym kontynencie, jednak tutaj jest narażony na sporą konkurencję wśród tanich linii lotniczych. Według statystyk pasażerowie patrzą głównie na cenę, nie dziwi więc fakt, że chętniej niż Lot, wybieramy podróż Ryanairem bądź wizz air. Przedstawiciele taniego latania oferują sporo tanich lotów, co sprawia, że rezygnują z usług Lotu. Możliwe, że wraz ze sprzedażą Lotu, zostanie sprzedany Eurolot. Jednak ta linia lotnicza rozwija się bardzo dobrze. Otwiera nowe trasy a także oferuje przeloty zagraniczne, między innymi do Chorwacji.

Lotem do Azji

Otwarcie się na kontynent azjatycki spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Jednak i tutaj Lot musi liczyć się z konkurencją. Od tego roku w porcie lotniczym w Warszawie pojawiły się linie Quatar Airlines a także Emirates. Quatar Airlines to jedna z najlepszych linii lotniczych świata. Przewoźnik otworzył we Wrocławiu specjalne biuro, które obsługuje klientów linii Quatar Airlines. Pracownicy władają kilkoma językami i oferują wysoką jakość usług. Ta linia lotnicze robi bardzo dużo dla klientów, zarówno na lądzie jak i w powietrzu. Azja to bardzo dobra opcja na wczasy. Pasażerowie coraz chętniej wydłużają swoje podróże i planują urlop już nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach. Turystów pasjonuje przede wszystkim kultura, religia i obyczaje tamtego regionu.

linie lotnicze lot

Leave a comment

Your comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X