Lufthansa liczy na pasażerów

LufthansaLufthansa postanowiła zmodernizować, które wykonuje z jak i do Wrocławia. Wprowadzenie zmian korzystnie odbije się na przepływie pasażerów wylatujących jak i lądujących w stolicy dolnego śląska, który ma zwiększyć się o 30%. Jak się to stanie? Przede wszystkim główną zasługą są nowo wprowadzone poranne rejsy (umożliwiające lepszą organizację podróży, możliwość zaplanowania przesiadek w większych portach lotniczych – Monachium, Frankfurt). Połączenia będą obsługiwać także większe maszyny, które jak wiadomo pomieszczą większą ilość pasażerów zainteresowanych danym lotem. W tej chwili udało się osiągnąć 15% wzrost liczby klientów wybierających się do Frankfurtu w porównaniu z zeszłym rokiem 2013. Monachium również wybierano częściej niż zazwyczaj (16%).

Bart Busse, dyrektor generalny Lufhansy w naszym kraju zachwalał przede wszystkim zainwestowanie w nowe, potężniejsze samoloty. Zmieniona liczba miejsc ma w przyszłości zaowocować wcześniej wspomnianym 30%-towym wzroście użytkowania połączenia przez klientów niemieckiej linii lotniczej. Lufthansa po rozeznaniu zrobiła krok naprzód zgodnie z tym jaki był wymóg pasażerów korzystających z ich usług. A propos lotów porannych – do Frankfurtu w tygodniu realizowane są o godzinie 6:05, w weekendy 6:40, zaś do Monachium w od poniedziałku do soboty loty odchodzić będą tylko i wyłącznie o godzinie 6:00.

Większe maszyny to w kolejności Bombardier CRJ-700 i Bombardier CRJ-900. Pierwszy z samolotów na pokładzie pomieści 70 osób, drugi nieco większy przewiezie 84 pasażerów niemieckich linii. Dariusz Kuś, prezydent Portu Lotniczego we Wrocławiu zachwal współpracę z linią lotniczą Lufthansa, zachęcając przyjezdnych do wyboru właśnie tych linii. Słowa prezydenta najlepiej opiszą jego pogląd na pracę i funkcjonowanie przewoźnika: „europejskie lotniska, błyskawiczna odprawa, komfort podróży słowem klasa biznes”.

Od 28 kwietnia Lufthansa wprowadził zmiany dotyczące rezerwacji miejsc podczas lotów długodystansowych. W tym przypadku klienci z pewnością nie będą zadowoleni, ponieważ podczas wykupienia najtańszych biletów, mogą dokonać rezerwacji miejsc jednakże przyjdzie im za to zapłacić aż 25 euro. Jeżeli pasażerowie nie zdecydują się na ten ruch, pozostaje jeszcze darmowy wybór 23 godziny przed odlotem, podczas odprawy. Za tą opcje nie zapłacą jedynie osoby podróżujące pierwszą klasą, klasą ekonomiczną Premium oraz business, a także pasażerowie o statusie HON i Senator oraz ich towarzyszy. Nie wiadomo czy opcja ta ulegnie zmianie, jak na razie pozostaje opcja wydania nie małej kwoty na rezerwacje miejsc podczas lotów międzykontynentalnych. Element ten pojawił się już w listopadzie 2013 roku, od tej pory zapłacimy też za miejsce na trasach europejskich oraz niemieckich.

O lufthansie i innych liniach lotniczych czytaj również na: tanie–latanie.com

Leave a comment

Your comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X