Inwestycje niemieckich linii lotniczych

LufthansaNiemieckie linie lotnicze Lufthansa w związku z coraz większym zainteresowaniem wśród podróżujących, na bieżąco inwestuje w zakup nowoczesnej floty. Jest to inwestycja, która zwraca się z kilkukrotnym zyskiem. Zarząd przewoźnika rekomenduje zakup nowych 108 samolotów dla całej grypy niemieckiej linii lotniczej. Dla niemieckiego przewoźnika najważniejszym priorytetem jest komfort i zadowolenie klienta oraz najlepsza wydajność operacyjna. Nowo zakupione samoloty Airbus i Boeing odpowiadać będą zarówno za średnie, jak i długoterminowe zapotrzebowania linii Lufthansa na samoloty krótkiego i średniego zasięgu lotu. Co z pewnością ułatwi wszystkim podróżującym podróż, nawet do najbardziej odległych zakątków.

Inwestycja w zakup 108 nowych samolotów dla Lufthansy z pewnością się opłaci i pozostawi konkurencję w tyle, szczególnie, że wśród nowych nabytków znajdzie się osiem samolotów dalekiego zasięgu. Zarząd Rady Nadzorczej niemieckich linii zalecił również zakup Airbusa oraz aż stu Boeingów krótkiego i średniego zasięgu. Lufthansa prowadzi aktualnie rozmowy z poszczególnymi producentami na temat konkretnych typów samolotów. Nowoczesne samoloty z najnowszy wyposażeniem, stanowić mają inwestycję w komfort klienta i wzrost efektywności i jakości usług floty. Zdecydowanie niższe zużycie paliwa, niski poziom hałasu i emisji spalin świeżo zakupionych nowoczesnych maszyn, mają mieć również istotne znaczenie dla ochrony środowiska.

Wartość pierwszego zamówienia Lufthansy wyniesie ponad 9 mld euro. Realizacja zlecenia na nowe maszyny rozpocznie się w 2015 roku, a zakończy w najprawdopodobniej w 2025 roku. W ciągu 10 najbliższych lat, linie lotnicze Lufthansy odbiorą 239 samolotów, których łączna wartość jest szacowana na 23 mld euro. Dzięki nowym maszynom, niemiecki przewoźnik będzie oferować konkurencyjne usługi, szczególnie dla klientów biznesowych. Zamówienia na nowe samoloty będą finansowane z kapitału własnego spółki lub z pozyskanych środków zewnętrznych.

Pierwszego marca bieżącego roku Lufthansa odebrała pierwszego w Europie A320 wyposażonego w nowe końcówki skrzydeł – sharklety. Przez najbliższe 2 lata przewoźnik otrzyma jeszcze 21 maszyn tego typu. Nowoczesny profil skrzydła pozwoli na oszczędność paliwa rzędu 3,5 proc. Zawsze coś!

Leave a comment

Your comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X