Hotel Fairmont Nile City

Fairmont Nile City, znajduje się w stolicy Egiptu, Kairze. To luksusowy pięciogwiazdkowy budynek, spełniający najwyższe wymogi światowej klasy. Obiekt położony jest nad Nilem i posiada 504 pokoje.

Hotel Fairmont Nile City

Jak przystało na hotel tej klasy, przede wszystkim każdy pokój jest świetnie wyposażony. Biurko, płaski telewizor i funkcjonalna łazienka – wszystko jest na swoim miejscu by nasz pobyt był niezapomniany i w jak najwyższym stopniu przyjemny. Wystrój hotelowych pokoi dodatkowo przypieczętowany jest umeblowaniem w stylu art deco. Z atrakcji znajdujących poza naszym pokojem wymienić można: basen na dachu hotelu (klienci mają przed sobą panoramę miasta-Nil oraz piramidy), salon fitness, aż 8 restauracji i barów oraz centrum konferencyjne. Oprócz wcześniej wspomnianego basenu, na dachu znajduje się również taras widokowy, gdzie można także usiąść, zjeść czy porozmawiać.

W budynku zarezerwować możemy kilka rodzajów pokoi. Fenomenem jest tutaj stworzenie pokoju Fairmont wyłącznie dla obywateli i stałych mieszkańców Egiptu. Doba w tym właśnie pokoju kosztuje około 369 złotych. Ten sam pokój typu Fairmont dla wszystkich, jest już odrobinę droższy: 410 złotych. Zostały nam jeszcze pokoje typu Delux i Delux Nile. Pierwszy z wymienionych dostaniemy za 430 złotych, drugi, mimo iż jest niemalże identyczny (różnią się widokiem, Delux Nile wychodzi na rzekę, natomiast sam Delux na miasto) podskakuje już do kwoty 456 złotych. Wyższy standard czeka nas natomiast w pokojach typu: Fairmont Gold, Signature oraz Apartamencie. Doba w Fairmont Gold to koszt 524 złotych, w większym Signature (56 metrów kwadratowych) zapłacimy już 608 złotych. Najbardziej pożądany w hotelu apartament ma 75 metrów kwadratowych a jego okna wychodzą na malowniczy obraz Nilu. Kwota za najdroższy z pokoi to 800 złotych. Przy rezerwacji niektórych pokoi śniadania wliczane są w cenę noclegu, inni zmuszeni są dopłacać około 70 złotych by zjeść świeży posiłek doniesiony do pokoju hotelowego, który akurat zajmujemy.

Na terenie hotelu natkniemy się również na kasyno czy klub nocny. Zycie w Kairze nie zamiera po godzinie 22:00, nocne marki będą zachwycone możliwością spróbowania swoich sił na przykład w grze w pokera.

Z przydatnych informacji musimy jeszcze wiedzieć, iż wi-fi jest dostępne za darmo w całym budynku, istnieje także hotelowy parking, który nalicza jednak na nasze konto opłaty za każdy dzień pozostawienia samochodu (17 dolarów). W razie konieczności rezerwacja parkingu nie jest jednak wymagana, w każdej chwili możemy zostawić tam nasz pojazd. Hotel nie przyjmuje również zwierząt, nasi ulubieni pupile nie będą tam mile widziani. Warto więc przed wyjazdem zdecydować się kto zajmie się naszym czworonożnym przyjacielem na czas naszej nieobecności.

Hotel Fairmont Nile City

Leave a comment

Your comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X