Coraz bliżej Święta

tanie lotyRaczej większość z nas nie wyobraża sobie spędzać Świąt Bożego Narodzenia gdzie indziej niźli z bliskimi w swoim rodzinnym domu. Są wśród nas również i tacy, którzy te świąteczno bożonarodzeniowe dni wolne, bardzo chętnie łączą z następującymi zaraz po nich noworocznymi i fundują sobie w tym okresie mini urlopy, wyjeżdżając, albo na narty do cieszących się popularnością nowoczesnych ośrodków, albo do ciepłych krajów by świętować i witać nowy rok pod palmami. Pewnie, gdyby nie atrakcyjne oferty na tanie loty i pobyty na miejscu, nie byłoby mocnych na wyrwanie nas w tym okresie z rodzinnych domów.

Półwysep Synaj

Relatywnie tanie w sezonie zimowym są rejsy do Egiptu. Tanich lotów do kairskiego portu lotniczego trzeba wypatrywać u kursujących z Lotniska Warszawa polskich linii lotniczych LOT oraz egipskiego przewoźnika Lotus Air. Z Lotniska Bydgoszcz, Warszawa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań, Rzeszów odbywają się czarterowe rejsy do Szarm El Szejk oraz Hurghady. Egipt zimą oprócz tego, że jest tani rozpieści nas ciepłym i na szczęście nie upalnym klimatem. Możemy tam pływać w basenach, plażować i nurkować w Morzu Czerwonym. Oprócz tego Półwysep Synaj kusi odwiedzeniem w czasie Świat Bożego Narodzenia, miejsc biblijnych. Tuż przy granicy z Izraelem położona jest beduińska miejscowość Tabia, a stąd blisko już do położonej po Jerozolimskiej stronie Góry Mojżeszowej i położonego u jej stóp z interesującym zbiorem ikon klasztoru św. Katarzyny. Jeśli do świąt unormuje się po tej stronie granicy napięta sytuacja, warto z tej bliskości skorzystać.

Zimna północ – gorąca atmosfera

Co prawda noce są tu długie, a dni króciutkie, ale świetnym na Święta Bożego Narodzenia miejscem jest Rovaniemi w Finlandii. Największą frajdę z nich miałyby nasze dzieci, ze względu na mieszkającego w niedalekiej, położonej na kole podbiegunowym, wiosce Świętego Mikołaja. To atrakcyjne miejsce i dla amatorów aktywnego wypoczynku. Nie brakuje tu bowiem zarówno biegowych, jak i zjazdowych tras narciarskich, dla przybyłych gości organizowane jest safari na śnieżnych skuterach, a także jazda w zaprzęgu psów husky. Nie brakuje tu hoteli, ani lokali, w których w tym okresie panuje iście świąteczna atmosfera. Tanie loty do Rovaniemi oferują z Lotniska Modlin linie lotnicze Wizz Air.

Zamiast choinki ubieramy palmę

Białe plaże, rafy koralowe, lasy tropikalne, endemiczna fauna i Katolicy, tak pokrótce można scharakteryzować Filipiny i Filipińczyków. Ze względu na bliskie naszemu ich wyznanie, jest to świetne miejsce na połączenie wypoczynku z nadchodzącymi świętami, mimo że wyglądają one nieco inaczej niż u nas. Główną dekoracją świąteczną jest tu przyozdobiona palma i lampion w kształcie gwiazdy betlejemskiej. Święta obchodzone są tu dłużej niż u nas. Filipiny są łatwe w podróżowaniu i w dodatku niedrogie. Noclegi są w przystępnej cenie, możemy za to zapomnieć o tanich lotach i tanich biletach lotniczych, które przy odrobinie szczęścia kosztują 3 tys. zł.

Leave a comment

Your comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X